Kino režija
Meisnera metodes aktiermeistarība
 • Nodarbības

    Pirmo reizi Latvijā ir iespēja apgūt Meisnera metodiku, kas lielu popularitāti ieguvusi tieši ASV un kuru savā darbā izmanto daudzi Holivudas aktieri.

      S.Meisners teicis: “Mana metode atgriež aktieri atpakaļ pie emocionāliem impulsiem un instinktiem. Tā pamatojas uz to, ka laba aktiermeistarība nāk no sirds, bet nevis no mentalitātes.” Sanfords Meisners ir bijis viens no trim ietekmīgākajiem aktiermeistarības pasniedzējiem pasaulē.

   Ar šīs metodes palīdzību var iemācīties radīt nepārtrauktu saikni ar partneri un skatītāju. Līdzīgi kā sportistam, mūziķim vai dejotājam ir nepieciešami vingrinājumi, lai uztrenētu savu tehniku, arī aktierim tā ir jāapgūst pirms iziešanas skatītāju priekšā.

    Šie kursi attīsta komunikācijas spējas, kas kļūst noderīgas brīžos, kad vajadzēs uzstāties. Īpaši ieteicamas tiem, kas iecerējuši nostāties kameras priekšā. Trīs lekcijas ietver apmācības retorikā un diktora iemaņu apgūšanu profesionālā skaņu studijā.

   

  Nodarbības no 18.30 - 20.30, divas reizes nedēļā. Kurss sastāv no 10 nodarbībām.

  Nākamo kursu sākums 2018.gada 8. janvārī.

  Pieteikšanās sākot no 2017.gada decembra.

 • Gala pārbaudījumi

      Publiska uzstāšanās ar kinematogrāfisku un dokumentālu dialogu.

 • Materiāli

       Atkarībā no nodarbības uzdevuma specifikas, studenti katrai etīdei nepieciešamos rekvizītus sagatavo patstāvīgi.

 • Cena

  10 nodarbību cikls 250,-

 • Nodarbības

      Nodarbību laikā tiek apvienota teorija ar praksi, katram studentam ņemot dalību īsfilmas veidošanā. Kino režijas kursi ir atvērti jebkuras nozares interesentiem ar un bez priekšzināšanām vecumā no 18 gadiem.

    Apgūstot scenārista, aktiera, režisora, operatora un mākslinieka profesijas pamatus, students varēs iemācīsieties gramatiski pareizi veidot filmu un strādāt komandā.

    Tikai 10 lekciju laikā tiks sniegts ļoti koncentrēts un augstvērtīgs kurss aktiermeistarībā, scenārija rakstīšanā, montāžā un režijā. Kino režijas kursā liela daļa veltīta praktiskajam darbam. Tehnika tiek nodrošināta uz vietas.

   

  Vienas nodarbības ilgums 90 minūtes, divas reizes nedēļā, 10 nodarbību cikls.

  Kursu sākums 2018.gada 22. marts.

  Pieteikšanās sākot no 2017. gada decembra.

 • Gala pārbaudījumi

       Noslēgumā minūtes spēlfilmas prezentācija.

 • Materiāli

      Rakstāmais un pierakstu burtnīca.

 • Cena

  10 nodarbību cikls 250,-

Storyboards
Runas māksla
 • Nodarbības

    Četrās lekcijās tiks apgūtas dikcijas un elpas treniņu metode. Studenti iemācīsies strādāt ar tekstu, skaņu studijā apgūstot diktora iemaņas.  Profesionāla skaņu režisora vadībā tiks dota iespēja dublēt filmu un ierunāt reklāmu. Katrs students praktiski apgūs gan publiskās runas pamatus, gan reklāmas un filmas aizkadra balss darba specifiku.

          Kursa pasniedzēja Dace Pūce runas mākslu apguvusi pie Antonijas Apeles un Zanes Daudziņas, bijusi vairāku zīmolu reklāmas balss. Kā skaņas ierakstu producente un režisore darbojas jau 16 gadus un no 2003.gada ir skaņu studijas īpašniece.

   

  Vienas nodarbības ilgums 90 minūtes, divas reizes nedēļā, 4 nodarbību cikls.

  Nodarbības no 18.30 - 20.00.

  Nākamo kursu sākums 2017.gada 23.novembrī

  Pieteikšanās sākot no 2017.gada jūlija.

 • Gala pārbaudījumi

    Jauns diktora teksta ieraksts.

 • Materiāli

       Pierakstu klade.

 • Cena

  4 nodarbību cikls 180,- EUR

 • Nodarbības

         Šis četru lekciju kurss ir orientēts uz cilvēkiem, kam interesē kinomāksla un ir vēlme apgūt tik specifisko un neatņemamo kino sastāvdaļu  - kadru plānu(storyboard).

       Lekcijas apmeklēt iesakām režisoriem, kinorežijas studentiem(esošiem un topošajiem), kā arī ikvienam interesentam bez priekšzināšanām. Studenti apgūs kino un zīmēšanas pamatus, kā arī  profesionāla storyboarda veidošanas specifiku.

        Kursa pasniedzēja, režisore un producente Dace Pūce ir savu filmu un reklāmu storyboard māksliniece un savas zināšanas pilnveidojusi  Templa Klarka(Temple Clark) meistarklasēs, kurš ir augsti pieprasīts storyboard mākslinieks kino industrijā. Viņš ir storyboard mākslinieks tādām filmām kā Cilvēka Bērns(Children of Men), Gravitāte (Gravity), Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis ( Harry Potter and the Prisoner of Azkaban), Spektrs (Spectre), Aukstais kalns (Cold Montain) u.c.

   

  Vienas nodarbības ilgums 90 minūtes, divas reizes nedēļā, 4 nodarbību cikls.

  Nodarbības no 18.30 - 20.00.

  Nākamo kursu sākums 2017.gada 7.decembrī

  Pieteikšanās sākot no 2017.gada jūlija.

 • Gala pārbaudījumi

       Filmas epizodes storyboard zīmēšana.

 • Materiāli

   Zīmulis, dzēšgumija, pierakstu bloknots.

 • Cena

  4 nodarbību cikls 180,- EUR

Pūces Akadēmija

Brīvības 84-10. Rīga

+371 26827687

pucesakademija@marana.lv